1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Kurumsal Araç Kiralama
Kurumsal Araç Kiralama

Büyük yada küçük çaplı işletmeler, son dönemlerde bütçelerini araç alımında kullanmak yerine daha cazip ve düşük maliyetle aynı iş performansı gösterecek oto kiralama hizmetlerine yöneltmişlerdir. Acentaların sahip olduğu geniş araç seçenekleri sayesinde iş performansına uyum sağlayacak nitelikteki farklı araç gruplarını, daha uygun maliyete şirket bünyesine kazandırmaya katkı sağlayan bu sistemle, iş gücünü artıracak, araç sahibi olmanın getirdiği sorumlulukları üstlenmeden, zamandan tasarruf sağlayacak çözümler elde edilmiş olmaktadır.

Kurumsal Araç Kiralama Hizmeti Nedir?

Kurumsal araç kiralama hizmeti araç hizmeti talep eden şirketler için büyük önem taşır. Pek çok işletme çalışabilmek ve işlerini halletmek için farklı boyutlarda araç filosuna ihtiyaç duyar. Bu konuda kurumsal hizmet veren EntaCars elindeki geniş araç filosu ile bu konudaki ihtiyaçlarınızın karşılanmasına önemli destek verecektir. 
Kurumsal araç kiralama konusunda ihtiyaç duyan firmalar istediği sayıda aracı istediği sürece kiralayabilir. Genelde bu konuda aylık ve yıllık hizmetler ön plana çıkmaktadır. Araç sayısı konusunda ise müşteri olan firmaların isteklerine göre farklı modellerde araçlar hazırlanır ve hizmet sunulur. Kurumlar arasında yapılan anlaşma ile araç kiralama konusunda uygun zemin hazırlanır. Sözleşme şartları her iki firmayı da yakından ilgilendirir. EntaCars bünyesinde bulunan çok çeşitli araçlar ise iyi bir anlaşmanın ortaya çıkmasına neden olur.

Kurumsal Araç Kiralama Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kurumsal araç kiralama konusunda müşteri firmaların dikkat etmesi gereken hususlar vardır. Araç modeli, araç fiyatı, aracın bakımlı olması ve Rent a Car kaskosu gibi özelliklerin araçlarda olması gerekir. Buna ek olarak kiralama yapan şirketlerin isteğine uygun araçların olması bu konuda sorunsuz bir anlaşma için avantaj yaratacaktır.
Kurumsal araç kiralama şirketleri ise bu konuda tüm istekleri karşılayacak yapıya sahip olmalıdır. Ekonomik, orta ve üst sınıf araçlara ilave olarak SUV araç kalitesi ile karşınıza gelmiş olan EntaCars gerek araç gerekse de filo konusunda müşteri isteklerini en uygun şekilde karşılayacak potansiyele sahiptir. Kiralama yapan müşteriler aracın markasına, modeline, performansına ve sigorta belgelerine bakarak karar vermelidir. Burada bir diğer önemli belirleyici unsur ise marka fiyat ilişkisinin uygun olmasıdır.

Kurumsal Araç Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Kurumsal araç kiralama şirketleri müşterileri için en avantajlı hizmetleri ön plana taşıyan firmalardır. Uzun vadeli olarak kiralama işlemi yapıldığı zaman hem kullanım konusunda hem de fiyatlar konusunda önemli avantajlardan yararlanmak söz konusu olmaktadır. Kiralama dönemi boyunca araçlar ulaşım hizmeti verirken kısa ve uzun mesafelerde yüksek performanslı araçlar müşteri isteklerini karşılayan bir sonuç ortaya koyarlar.
Kurumsal araç kiralama gibi çok önemli bir konuda hizmet alırken araçlara bakmak ve gerekli değerlendirmeleri buna göre yapmak gerekir. Güven veren ulaşım çözümleri ortaya çıkarken bu tür çözümlerde uzman firmaların çalışma performansından yardım almak söz konusu olmaktadır. Kurumsal yapılarda genelde araç ihtiyacı birden çoktur ve hizmetler filo kiralama şeklinde alınır. İstenen sayıda araca ekonomik olarak ulaşmak için EntaCars bu konuda güvenilir bir hizmet adresi olarak insanların karşısına çıkmaktadır. Otomatik, tiptronic ve manuel araç seçenekleri içinden LPG, benzin ve dizel yakıt avantajına uygun araç tercihleri ile oluşan çözümlere müşteri firmaların yakından bakması gerekir.

Kurumsal Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadardır?

Kurumsal araç kiralama fiyatları belirlenirken araçların yanında bulunan 3 günlük ve günlük fiyatlar müşterilere fikir verecektir. Kurumsal araç kiralama süreçlerinde süre uzadığı için daha makul bir anlaşmanın yapılması söz konusu olur. Bu gibi süreçlerde yapılacak olan anlaşmaya göre belirlenmiş olan örnek fiyatlar vardır. 3 günlük ya da haftalık kiralama süreçlerinde fiyatlar bellidir. Buna ek olarak uzun vadeli süreçlerde müşteri ile EntaCars görüşmeleri fiyat ve kampanya konusunda farklı fırsat ve avantajları ortaya çıkaracaktır.
Araç kiralamak için önce güvenilir firma ve sonrasında bu firmanın müşterilerine sunduğu araç fırsatlarına bakmak gerekir. Uygun fiyatlı araç tercihleri ise kurumsal yapıların dikkate aldığı konular içinde önemli bir yere sahip olur.

Kurumsal Araç Kiralama Püf Noktaları

-    Çalışma süreci devamlılığı olan bir faaliyet olduğu için genellikle uzun dönem kiralama seçeneğinden faydalanan kurumlar, ihtiyaçlarına göre bir ya da bir kaç araçtan oluşan Kurumsal oto kiralama ve Filo kiralama desteği ile çalışma proseslerini daha konforlu ve verimli hale getirebilmektedir.

-    Kiralanan araçlarla ilgili bütün sorumluluk ve mevzuatların acentaya ait olması, kurumların çalışmalarını sadece iş odaklı yürütmesine, bakım ve zorunlulukları ile ilgilenilmesi gereken zamanın, üretime kaynaştırmasına altyapı hazırlayan bu sistemle birlikte  stressiz, ek maliyetsiz, bütçe ve zamandan tasarruf ederek,araç sahibi olmanın konforunu kazandırılmaktadır.

-    Şirket için kiralanan araçların gider olarak gösterilmesi ve vergi indiriminden faydalanabilmesinden ötürü, ayriyeten finansal olarak da ekstra bir avantaj sağlayan bu hizmetlerden istifade edebilmek için aracın birey üzerine değil de şirket adı üzerinden işleme alınması gerekmektedir.

-    Bu süreçte mutlaka tecrübeli, kurumsallaşmış ve güvenilir bir Rent a car hizmeti veren şirketlerle çalışmak en doğrusudur.

-    Kurumsal oto kiralama işlemlerinde yüz yüze görüşmek ve araçları bizzat görmek en doğru karar olacaktır.İhtiyaçlara uygun araç seçeneklerini tercih etmek, fiyat tutarını önceden belirlemek, şirket ve acentaların beklentilerini mukavelede resmi hale getirmek araç kiralamada dikkat edilmesi gereken püf noktalardır.

-    Kurumsal araç kiralama fiyatları, aracın modeli, kiralama süresi, alınacak ekstra hizmetler dahilinde şekillendirilmekte olup, fazla km aşımında acentalar kurumlardan ekstra bütçe talep edebilmektedir.

 

Aşağıdaki hizmetlerimizden de yararlanabilirsiniz:

Günlük Araç Kiralama

Haftalık Araç Kiralama

Filo Kiralama

Ekonomik Araç Kiralama

Bireysel Araç Kiralama

Uzun Dönem Araç Kiralama

Şoförlü Araç Kiralama

Ticari Araç Kiralama

Aylık Araç Kiralama

Lüks Araç Kiralama

Bodrum Araç Kiralama

Copyright © 2023 Tüm Haklarımız Saklıdır.
KVKK Çerez PolitikasıGizlilik Ve Güvenlik PolitikasıMesafeli Satış Sözleşmesiİptal ve İade Koşulları - Tüketici Hakları