Kiralama Şartları

Araç kiralama oldukça ciddi ve sorumluluk gerektiren bir iştir. Gerek araç kiralama şirketleri gerekse araç kiralayan şahıs ya da şirketler açısından olsun, gerçek bir profesyonellik gerektirir. Elbette rezervasyon için belli koşullar gerekmektedir. Bu koşulları sağlayan kişiler gerekli prosedürleri gerçekleştirerek araç rezervasyonları yapabilir. Bu rezervasyon şartları şirketten şirkete değişebileceği gibi genelde aynı koşullarda rezervasyon yapılmaktadır. Rezervasyon şartları şu şekilde sıralanabilir;

 

Araç marka ve modellerine göre değişiklik göstermekle beraber minimum araç rezervasyon yaşı 22’ dir. Ancak lüks araçlarda sorumluluk ve olası kayıp daha fazla olabileceği sebebiyle minimum yaş 30’ lara kadar çıkmaktadır. Aslında bu durum olması gereken bir sorumluluk gereğidir. Bazı özel durumlar için lüks araç kiralamak isteyen ve yaş sınırı şartını yerine getiremeyen sürücüler için “genç sürücü ücreti” denilen bir uygulama da mevcuttur. Ancak bu her şirket için geçerli olmamakla beraber uygulayan araç kiralama şirketleri de vardır.

 

En önemli rezervasyon şartlarından biri de şüphesiz ehliyet sahibi olmaktır. Bu durum da ehliyet sahibi olan her birey için geçerli değildir. Belirli bir süredir araç kullanmış olmak ve ehliyetin aktif bir geçerliliğinin olması aranan şartlar arasındadır. Öyle ki araba kullanmayı bilmeyen ehliyet sahiplerine araç kiralanmaz.

 

Rezervasyon şartları arasında süre sınırlamaları da vardır. En az ve en çok rezervasyon sürelerine sadık kalmak şartıyla araç rezervasyonu rahatlıkla yapabilirsiniz.


Şirket şahıs adına fatura kesme imkanı.Rezervasyon şartları için detaylı biligilere araç kiralama şirketinden ulaşabilirsiniz. 

Copyright © 2023 Tüm Haklarımız Saklıdır.
KVKK Çerez PolitikasıGizlilik Ve Güvenlik PolitikasıMesafeli Satış Sözleşmesiİptal ve İade Koşulları - Tüketici Hakları