Kurumsal Oto Kiralama

Büyük yada küçük çaplı işletmeler, son dönemlerde bütçelerini araç alımında kullanmak yerine daha cazip ve düşük maliyetle aynı iş performansı gösterecek oto kiralama hizmetlerine yöneltmişlerdir.

Acentaların sahip olduğu geniş araç seçenekleri sayesinde iş performansına uyum sağlayacak nitelikteki farklı araç gruplarını, daha uygun maliyete şirket bünyesine kazandırmaya katkı sağlayan bu sistemle, iş gücünü artıracak, araç sahibi olmanın getirdiği sorumlulukları üstlenmeden, zamandan tasarruf sağlayacak çözümler elde edilmiş olmaktadır.

Çalışma süreci devamlılığı olan bir faaliyet olduğu için genellikle uzun dönem kiralama seçeneğinden faydalanan kurumlar, ihtiyaçlarına göre bir ya da bir kaç araçtan oluşan Filo kiralama desteği ile çalışma proseslerini daha konforlu ve verimli hale getirebilmektedir.

Kiralanan araçlarla ilgili bütün sorumluluk ve mevzuatların acentaya ait olması, kurumların çalışmalarını sadece iş odaklı yürütmesine, bakım ve zorunlulukları ile ilgilenilmesi gereken zamanın, üretime kaynaştırmasına altyapı hazırlayan bu sistemle birlikte  stressiz, ek maliyetsiz, bütçe ve zamandan tasarruf ederek,araç sahibi olmanın konforunu kazandırılmaktadır.

Şirket için kiralanan araçların gider olarak gösterilmesi ve vergi indiriminden faydalanabilmesinden ötürü, ayriyeten finansal olarak da ekstra bir avantaj sağlayan bu hizmetlerden istifade edebilmek için aracın birey üzerine değil de şirket adı üzerinden işleme alınması gerekmektedir.

Bu süreçte mutlaka tecrübeli, kurumsallaşmış ve güvenilir bir Rent a car hizmeti veren şirketlerle çalışmak en doğrusudur.

Kurumsal kiralamalarda yüz yüze görüşmek ve araçları bizzat görmek en doğru karar olacaktır.İhtiyaçlara uygun araç seçeneklerini tercih etmek, fiyat tutarını önceden belirlemek, şirket ve acentaların beklentilerini mukavelede resmi hale getirmek araç kiralamada dikkat edilmesi gereken püf noktalar dır.

Kurumsal araç kiralamalarda fiyatları, aracın modeli, kiralama süresi, alınacak ekstra hizmetler dahilinde şekillendirilmekte olup, fazla km aşımında acentalar kurumlardan ekstra bütçe talep edebilmektedir.