Kurban Bayramında İstanbul dışındaki gezilecek yakın bölgeler

Adapazarı ; İstanbul’dan hareket ederek yaklaşık 150 km uzaklıkta (2 saat) şirin bir yer Adapazarı derince mevkisi ulaşabilirsiniz. Otobandan ayrılarak Acarlar Langozu, Poyrazlar Gölü, Karasu bölgesinden ilerleyerek Karadeniz in güzelliklerini yaşayabilirsiniz. Adapazarı Islama Köftesi yemeği ihmal etmeyin.

Şile Ağva ; Ümraniye, Çekmeköy , Alemdağ otoban yolunu izleyerek Şile ayrımından 30 km sonra Ağva’ya ulaşabilirsiniz. Bu bölgeyi günübirlik gezebileceğiz gibi, çok güzel konaklama tesislerinde kalarak da eğlenebilirsiniz. Bu bölgede Saklıgöl, Yeşilçay, Göksu, Kadırga Koyları gezebilirsiniz.

Sapanca ; İstanbul’dan hareket ederek tem otobanından 130 km sonra sapanca mevkisine ulaşım sağlayabilirisiniz. Bilhassa yaz aylarında yeşilin bin bir ton rengini göreceğiniz Maşukiye bölgesinde bir çok kahvaltı yerleri bulunmaktadır. Bunlardan en bilinen yeri Naturköy serpme kahvaltısını öneririz.

Çatalca ve Köyleri ; Entacars firmamızdan yapacağınız Peugeot 3008 kiralama hizmeti ile birlikte en güzel piknik ve mangal yerlerini gezebilirsiniz. SUV segmentinde olan araçlarımız daha ziyade bu bölgede rahatlıkla kullanabileceğiniz araçlardır. Çatlaca bölgesinde Subaşı köyü, Çilingoz, Yalıköy mutlaka gezmelisiniz.

Edirne ; İstnabul’dan 2,5 saatlik (250 km) bir sürüş keyfinden sonra günü birlik tarihe doyacağınız Osmanlı’nın başkenti Edirne ilimizi ziyaret edebilirsiniz. Sabah erken saatte çarşı içersin deki ufak dükkanlar da serpme kahvaltı yapmayı unutmayın. Öğlene doğru Eski Camii, Edirne Sokullu Hamamı, Selimiye Camisini gezebilirsiniz. Yine Yunanistan’a geçmek isterseniz Hamza bey gümrük kapısı da bu bölgemizden geçilerek yapılmaktadır.