Bireysel Kiralama İşlemleri

Günümüzün artık olmazsa olmazları arasına giren otomobiller, özellikle pandemi sürecinin yaşanmaya başlamasıyla birlikte rağbet görmeye başlamış, bütçesi elverişli olanlar bireysel araç edinme yoluna giderken, kısıtlı ekonomiye sahip bireyler çareyi araç kiralama hizmetlerinde bulmuştur.

Araç sahibi olmakla hiçbir fark olmayan oto kiralama, mevzuat gereği yapılması ve takip edilmesi gereken bütün işlemleri acentanın yürütmesi bakımından da ekonomik kazanç sağlamaktadır.

Kaskolu, sigortalı, ruhsatlı, muayenesi ve tüm bakımları zamanında yapılmış araçlarımızı sizde günlük, haftalık, aylık yada uzun dönem kiralayabilir, bunun için şu kriterlere sahip olmanız yeterlidir.

T.C vatandaşı olmak, 

Adınıza ait kredi kartına sahip olmak.

Araç modeline ve sınıfına bağlı olarak azami 21(düşük sınıf araçlar) ile 28 (lüks ve orta sınıf araçlar için) yaşını doldurmuş olmak.

Geçerliliği devam eden ve cezai işlemi bulunmayan sürücü belgesine sahip olmak gerekmektedir.


Bireysel oto kiralama işlemleri; karşılıklı imzalanan sözleşme dahilinde gerçekleşmektedir. Kiralama süresi, fiyat ve ödeme takvimi, teslim alınacak yer ve teslim edilecek yer ve saatin belirtildiği, şöför veya varsa ikinci şoför bilgilerinin yer aldığı mukavelede aynı zamanda şu beyanlarında kiracı tarafından onaylanması gerekmektedir.

*Kiralık aracı sadece T.C sınırları içerisinde kullanılabilirliği ve gerçekleşecek yasa dışı iş ve vukuatlar dan firmanın sorumlu olmadığını teyit etmek.

* Kiralık aracın amaç dışında kullanımı nın yasak olduğu (yarış, alkollü kullanım, yasak madde taşıma) gibi kiracı kaynaklı doğacak sorunlardan yine acentenin sorumlu olmadığının bilgisi.

*Kiralayan şahsın aracın mekanik ve donanımlarına müdahale yetkisinin olmadığı, araçla ilgili yaşanacak herhangi bir sorunda acenta ile iletişime geçmesi gerektiği.

* Erken iade yada teslimat günlerinin gecikmesinden kaynaklı fiyat değişikliğinin günlük, aylık, haftalık, kiralama prensiplerine göre günceleneceğinin bilgisi.

*Araç kullanan kişinin alacağı park, trafik ve otoyol geçiş cezalarının kiracıya ait olduğu da yine bu sözleşmede yer alan diğer seçenekler arasında bulunmakta olup, bu şartların karşılıklı kabul edilmesinden sonra araç teslimi yapılmaktadır. Bodrum Araç Kiralama