Genel Kiralama Koşulları

Kiracı Kara Yolları Yönetmeliği ve yürürlükteki trafik kanunlara uymak zorundadır. Vasıtanın sürücüsü olarak bu yükümlülüklerden habersiz olduğunu iddia edemez. Kiracı Kara Yolları Yönetmeliği’ne aykırı davranış sonucu ortaya çıkan ceza ya da masraflardan sorumludur. Bu nedenle kiralayan taşınan mala gelebilecek hasarlardan sorumlu tutulamaz.

 

KULLANICI BİLGİLERİ

 

-  Kiracının ekonomi segmenti araçlarda 21 yaşını doldurmuş ve en az 1 yıllık ehliyet sahibi olması, orta segment araçlarda 23 yaşını doldurmuş ve en az 2 yıllık ehliyet sahibi olması, üst segment araçlarda ise 25 yaşını doldurmuş ve en az 3 yıllık ehliyet sahibi olması gerekmektedir.
-  Kiracının kendi adına düzenlenmiş kredi kartına sahip olması gerekmektedir.

 

KİRALAMA SÜRESİ ve KİLOMETRE SINIRI

 

-  Kiralama süresi minimum 24 saat (1 gün) olup bu süreden daha kısa kiralamalarda kira ücreti bir gün olarak hesaplanıp tahsil edilecektir.
-  3 saate kadar olan gecikmelerde her saat için günlük kira bedelinin 1/3 ü oranında, 3 saati aşan gecikmelerde ise 1 günlük kira ücretini.
-  Aylık kiralama süresi 30 gün üzerinden hesap edilecektir.
-  Araç kullanım kilometre limitleri ekonomik grup araçlarda günlük 300 km aylık 3.500 km, orta ve üst grup araçlarda günlük 250 km aylık 3.000 km ile sınırlandırılmıştır.
-  Kilometre sınırının dolması ile aracın Kiralayana teslimi arasında geçecek sürede sınırı aşan her km için km başına 0,50-TL +KDV Kiralayan tarafından Kiracıya ayrıca fatura edilecek ve kredi kartından yapılan blokaj bedelinden tahsil edilecektir

 

YAKIT

 

-  Kiracıdan aracı teslim aldığı yakıt seviyesinde teslim etmesi istenmektedir. Eksik yakıt seviyesi ile teslim edilmesi durumunda, yakıt bedeli ve bedelin %25 fazlası hizmet bedeli olarak kiracıya faturalandırılacaktır. Bu bedel araç tesliminde peşin veya kredi kartından yapılan blokaj bedelinden tahsil edilecektir.

 

SİGORTALAR ve SORUMLULUKLAR

 

-  Kiracı tarafından kullanılan ve yukarıda belirtilen vasıta yasal limitler dahilinde KASKO sigortası şartları ile korunmuştur. Vasıta ayrıca kiraya veren tarafından maddi hasar, yangın ve hırsızlığa karşı sigortalanmıştır.
-  Kiracının sorumluluk şartları vasıtanın dahil olduğu gruba göre değişmektedir. Kiracı Ekonomik grup araçlarda 750-TL, Orta grup araçlarda 1.000-TL, Üst grup araçlara 1.500-TL’ye kadar kaza başına sorumludur.
-  Sorumluluk kiracı tarafından vasıtanın ait olduğu gruba göre belirlenen gün başına ek bir ücret ödenmesi ile kaldırılabilir.


 
Ek Teminatlar;

 

CDW (Hasar Sorumluluk Sigortası)  : Kaza başına maddi sorumluluk kalkar
TP (Araç Hırsızlık Teminatı)             : Aracın çalınması ile sigortanın ödemeyi yapması arasında geçen sürede doğan "iş kaybı tazminatını" teminat altına alır
LCF                                                    : Cam-Far kırılması ve Lastik hasarlarını (LCF) teminat altına alır
SCDW ( Tam Sigorta Hizmeti)         : CDW, TP ve LCF hizmetlerini kapsar.
 
Kiracı ek teminatları satın almış dahi olsa, sözleşmede belirtilen ve Kasko Sigortasının kapsam dışında bıraktığı durumlarda teminatlar geçerli olmayacaktır.

 

TRAFİK CEZALARI

 

-  Aracın Kiracıya tesliminden sonra ilgili araca kesilen trafik cezaları, otoyol kaçak geçiş ücretleri, park ücreti, araç çekme bedeli gibi tüm cezalar Kiracı’ya aittir.
-  İlgili ödemeler Kiracı ve/veya ilgili makamlar tarafından Kiraya Verene bildirilmesi halinde yasal süresi içerisinde yasal indirimlerden faydalanmak adına Kiraya Veren bu ödemeleri yapabilir. Bu ödemelerin Kiraya Veren tarafından yapılması halinde ödeme tutarlarına ek olarak her işlem için 20(yirmi)TL hizmet bedeli Kiracıdan tahsil edilecektir.

 

EK HİZMETLER

 

Müşterilerimiz dilerse aşağıdaki ek hizmetlerimizden kiralama başına veya günlük olarak ücretlendirilmek kaydı ile yararlanabilirler.

 

-  Bebek Koltuğu
-  Çocuk Koltuğu
-  Navigasyon
-  İlave Kilometre Paketi
-  Ek Sürücü Hizmeti

 

ARAÇ TESLİMİ

 

-  Kiracı aracı, araca ait tüm belgeler, aksesuar avadanlıkları, yedek lastiği ile birlikte teslim aldığı gibi araç kiraladığı istasyona veya sözleşmede belirtilen başka bir yerdeki Kiraya Veren ofisine iade edecektir.
-  Aracın kiralama sonrası çıkış yapacağı Replease biriminden 5 kilometreye kadar teslim alınması ve/veya teslim edilmesi ücretsizdir. 30 km’ye kadar olan mesafelerde teslim alma ve/veya teslim etme hizmeti 60-TL’dir.
-  30 km üzerinde mesafelerde teslim alma ve etme hizmeti verilmemektedir.

 

FİYATLAR ve ÖDEME KOŞULLARI

 

-  Fiyat listemizdeki tüm fiyatlara KDV dahildir.
-  Kiracı ödemeleri kiralama süresinin başlangıcında kredi kartı ile yapacaktır.
-  Kiracıya ait kredi kartından, kiraladığı aracın grubuna göre değişmekle birlikte, ekonomik grup araçlar için en az 750-TL, orta grup araçlar için en az 1.000-TL ve üst grup araçlar için en az 1.500-TL tutarında ön provizyon bloke edilecektir.
-  Bloke edilen bu tutarlar, herhangi bir ek ücret, ceza, hasar v.s olmaması durumunda en geç 14 gün içerisinde iade edilecektir.
 


SÖZLEŞME ve REZERVASYON

 

-  Kiracı tarafından uzatma talebi gelmesi halinde, Replease uygun görmesi halinde, talep edilen günler için yeni fiyat hesaplandıktan sonra kiralama başlangıcındaki bilgileri alınan kredi kartından tahsil edilir.
-  Kiralama başlangıcına 24 saat süre öncesine kadar bildirilen iptallerde ücret iade edilir. Bu süre içerisinde yapılacak iptallerde 1 günlük kira ücreti tahsil edilir.
-  Rezervasyon yapılmasına rağmen çok sık olmamakla birlikte zaman zaman karşılaşılabilecek durumlarda seçilen marka ve model yerine muadil veya benzer araçlar teslim edilebilir.
-  Kiralama sırasında kira sözleşmesi imzalatılacaktır. Rezervasyon olsa dahi Replease gerekli gördüğü hallerde aracı teslim etmeyebilir. Bu durumda ücret iade edilecektir.
 


Detaylı bilgi almak için 4446005 numaralı Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz.
 

Copyright © 2023 Tüm Haklarımız Saklıdır.
KVKK Çerez PolitikasıGizlilik Ve Güvenlik PolitikasıMesafeli Satış Sözleşmesiİptal ve İade Koşulları - Tüketici Hakları